Inżynier i przemysł
Przemysł to w dalszym wypadku podstawa gospodarki. Zakłady pracy, które wytwarzają konkretne dobra są w sensie makroekonomicznym najważniejszym elementem każdego kraju. Niestety stwierdzenia o tak zwanej polityce postindustrialnej okazały się całkowicie nietrafione.
Na szczęście na świecie odchodzi się od tej złej koncepcji gospodarki i znowu rozbudowuje się przemysł. W związku z tym inżynier w każdej specjalizacji jest ponownie najbardziej poszukiwany na rynku pracy. Można także śmiało stwierdzić, że w przyszłości także będzie osobą, która nie będzie narzekała na brak pracy.
Aby zostać inżynierem należy ukończyć techniczną wyższą szkołę i zdać odpowiedni egzamin zawodowy. Inżynier jest po prostu najwyższym stopniem zawodowym, po techniku i majstrze. Inżynier może się oczywiście dalej kształcić, jednakże następne tytuły wiążą się z karierą naukową. Wspomniana wcześniej industrializacja na pewno przyczyni się, że każda ilość osób o wyższym wykształceniu technicznym znajdzie pracę.
Młodzi ludzie, którzy zastanawiają się jaki kierunek studiów wybrać, powinni poszukiwać tych, gdzie jest najmniejsza konkurencja na rynku pracy. To na pewno w przyszłości zaprocentuje im lepszym wynagrodzeniem i lepszymi warunkami pracy.
Dodaj komentarz